panacek Přihlásit se do Helidat
ikona vrtulnik Chci přispět na Helidat.cz
helidat logo

Aplikace

Helidat - databáze vrtulníků

Zdroje

Všechny zde uváděné informace nenosím v hlavě. Jsou to samozřejmě informace z různých webů a publikací. Nejsem schopen odcitovat všechny zdroje pro každý vrtulník, proto budu sem uvádět linky na zdroje, které mi pomohly.

Online

Knihy

Získávání dat o aktivitě vrtulníků

Pro získávání dat o aktivních vrtulnících využívám programy PlanePlotter a Virtual Radar Server (VRS). Kromě vlastních získaných dat z ADS-B přijímače využívám sdílená data od jiných uživatelů PlanePloteru. Bohužel u nás není moc lidí, kteří sdílí data, proto je zaznamenaná aktivita omezená pouze na Čechy. Morava je téměř nepokrytá, proto musíme data o aktivitě brát velmi orientačně. Data začala být pořádně sbírána až od 28.9.2015 a jsou zaznamenávána pouze nad územím ČR. Od února 2018 je aktivita zkušebně zaznamenávána celosvětově. Očekáváme, že data z adsbexchange.com mohou obsahovat chyby.

Pokud by někoho zajímalo něco víc o PlanePlotteru, vřele doporučuji česky psanou stránku kmitocty.cz.

Od února 2016 využívám data ze serveru Flightradar24.com a Planefinder.net. Od dubna 2016 využívám data ze serveru czadsb.cz. Od července 2016 využívám data ze serveru letpc.slapnet.cz. Od února 2018 využívám data ze serveru adsbexchange.com.

Pokud někdo používá VRS a chtěl by se s námi podělit o svoje data, tak nám napište a můžeme se domluvit na spolupráci.

Systém Helidat

Celou databázi jsem psal sám od kódu až po css styly, nepoužíval jsem žádný předpřipravený systém. Proto mám úplnou kontrolu nad funkčností webu a čistotou kódu.

Valid XHTML 1.0 Transitional